недела, 4. декември 2022. Вести денес: 67
home Хроника

ИСЧЕЗНАА: 18- годишно момче и 21- годишна девојка од Скопје, се трага по нив

ИСЧЕЗНАА: 18- годишно момче и 21- годишна девојка од Скопје, се трага по нив

Се трага по 18- годишно момче и 21-годишна девојка од Скопје.

На 25.01.2018 година во Полициска станица Бит Пазар А.А.(64) пријавил дека на 24.01.околу 21.15 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син С.А.(18).

На 26.01.2018 година во 18,00 часот во Полициска станица Чаир Д.У.(45) пријавил дека истиот ден околу 08,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка А.Д.(21).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Коронавирус