вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 114
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Исчезна жена од Скопје, полицијата трага по неа

Исчезна жена од Скопје, полицијата трага по неа

Во текот на вчерашниот ден во 09:45 часот во Полициската станица Чаир Д.М.(53) пријавил дека од 30.08.2018 година од домот во непознат правец се одалечила неговата сопруга М.М.(48), информираат од МВР.

Од полицијата известуваат дека се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.