недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Исчезна жена од кривопаланечко

Исчезна жена од кривопаланечко

Исчезната е 56-годишна жена, жител на селото Мождивњак, кривопаланечко. Случајот го пријавила во полиција нејзината снаа во текот на вчерашниот ден, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

-Во Полициската станица денеска во 20:20 часот од општа надлежност, Крива Паланка, 52-годишната Л.М. од село Мождивњак, кривопаланечко, пријавила дека од семејната куќа се оддалечила нејзината золва Г.С., на возраст од 56 години, информира Живкица Чавдаревиќ, портпарол на СВР Куманово.

Според досегашните сознанија на полицијата, лицето и претходно се оддалечувало и се враќало во домот.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус