сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 6
home Хроника

Исчезна уште едно лице: Боледува од Алцхајмер, а последен пат е виден во Кадино- семејството моли за помош (ФОТО)

Исчезна уште едно лице: Боледува од Алцхајмер, а последен пат е виден во Кадино- семејството моли за помош (ФОТО)

Во полициско одделение Петровец вчера во 21:30 часот И.Т.(39) од село Кадино пријавил дека истиот ден околу 12:45 часот од домот се оддалечил неговиот татко М.Т.(61).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Неговата снаа пак, вчера на социјалните мрежи објави фотографија и апел доколку некој го види да ја контактира.