сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 48
home Хроника

Исчезна уште едно дете од „Дом 25-ти Мај“

Исчезна уште едно дете од „Дом 25-ти Мај“

На 03.10.2018 година во 15:25 часот во Полициската станица Карпош, вработен во ЈЗУ„Дом 25-ти Мај“ пријавил дека на 02.10.2018 година од домот се оддалечила нивна 16-годишна штитеничка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус