сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Исчезна штитеник од Домот „Ранка Милановиќ“

Исчезна штитеник од Домот „Ранка Милановиќ“

Уште еден штитеник до Домот „Ранка Милановиќ“ исчезна.

Според информациите на полицијата, социјална работничка од домот „Ранка Милановиќ“ завчера во 15:00 часот во СВР Скопје пријавила дека од установата се оддалечил нивниот штитеник К.Д.(14). Тој повеќе пати самоволно се оддалечувал од домот и бил враќан.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус