понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 125
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

Исчезна штитеник од домот „25 Мај“

Исчезна штитеник од домот „25 Мај“

Шеснаесет годишен штитеник од домот „25 Мај“ исчезнал на 15-ти месецов.

Случајот во полиција вчера го пријавил социјален работник од домот.

Според пријавата штитеникот на домот од Прилеп се качил во автобус во Битола кон Скопје, но не се вратил во установата.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

 

Коронавирус