четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 16
home Хроника

Исчезна малолетно момче од тетовско

Исчезна малолетно момче од тетовско

Н.Б.(42) од тетовското село Челопек вчера околу 11:30 часот во СВР Тетово пријавил дека од дома се оддалечил неговиот малолетен внук.

СВР Тетово презема мерки за пронаоѓање на лицето, информира портпаролот на Марјан Јосифоски.

Коронавирус