вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 154
home Хроника

Исчезна малолетник од гостиварско Врапчиште

Исчезна малолетник од гостиварско Врапчиште

Мајка вчера во полициска станица пријавила дека нејзиниот син е исчезнат.

-Вчера во 19 часот и 30 минути, Љ.А.(35) од гостиварско Врапчиште во СВР Тетово пријавила дека од дома се оддалечил нејзиниот малолетен син, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетникот.

Коронавирус