четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Исчезна малолетничка во Скопје

Исчезна малолетничка во Скопје

Седумнаесет годишна девојка исчезнала пред два дена од својот дом во Скопје.

Случајот во полиција вчера вечерта го пријавила нејзината мајка С.А. (49).

Девојката излегла од домот и се оддалечила во непознат правец.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус