понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 93
home Хроника

Исчезна лице од Скопје кое боледува од алцхајмерова и паркинсонова болест

Исчезна лице од Скопје кое боледува од алцхајмерова и паркинсонова болест

Во Полициската станица Центар, Л.И.(45) од Скопје на 08.03.2021 во 00.30 часот пријавил дека на 07.03.2021 од домот се оддалечил неговиот татко Љ.И.(73) кој боледувал од алцхајмерова и паркинсонова болест.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус