понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 120
home Хроника

Исчезна душевно болен скопјанец

Исчезна душевно болен скопјанец

Во Полициската станица Гази Баба, вчера во 19 часот Д.С. (63) од Скопје пријавил дека од домот во непознат правец се оддалечил В.С. (38) кое било душевно болно лице.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус