сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 101
home Хроника

Исчезна дедо од Скопје

Исчезна дедо од Скопје

На 18.02.2020 во 10:15 часот во СВР Скопје, Г.Ц.(47) од Скопје пријавил дека од семејниот дом на ул.„Ѓорѓи Капчев“ се оддалечил неговиот татко Ј.Ц.(79) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус