понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Исчезна 56-годишен штишјанец, полицијата трага по него

Исчезна 56-годишен штишјанец, полицијата трага по него

Полицијата трага по 56-годишен штипјанец, неговата сопруга пријавила дека тој се одалечил од нивниот дом.

Еве што пишува во дневниот билтен на МВР:

На 13.02.2021 во 10.00 часот во СВР Штип, К.Ш.(56) од Штип пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот сопруг З.Ш.(58).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ЕУРО 2020

Македонија