среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 82
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Исчезна 17 годишно девојче од Скопје

Исчезна 17 годишно девојче од Скопје

На 20.02.2020 во 14.30 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение самоволно се оддалечила нивната штитеничка А.Е.(17) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.