петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 137
home Хроника

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш

Исчезна 15 годишно девојче од Радовиш

На 17.09.2018 година во 10,20 часот во Полициска станица Радовиш, И.А.(52) од село Калаузлија, радовишко, пријавил дека на 15.08.2018 година околу 16,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата 15 годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус