понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 128
home Хроника

Исчезна 15-годишно девојче од Гостивар- отишло до продавница и не се вратило

Исчезна 15-годишно девојче од Гостивар- отишло до продавница и не се вратило

Во Полициската станица Гостивар, вчера во 15 часот, 49- годишниот И.П. од Гостивар пријавил дека истиот ден околу 09.00 часот, неговата 15-годишна ќерка излегла од дома за да оди во продавница и не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус