сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 99
home Хроника

Исчезна 14- годишно момче: До сега над десетина пати се одалечувал од Домот и бил враќан од полиција

Исчезна 14- годишно момче: До сега над десетина пати се одалечувал од Домот и бил враќан од полиција

Воспитувач во домот Ранка Милановиќ вчера пријавил дека од установата самоволно се оддалечил К.Д. (14), кој и претходно над десетина пати се оддалечувал и бил враќан од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус