вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Исчезна 13-годишно девојче во населба Аеродром

Исчезна 13-годишно девојче во населба Аеродром

На 07.11.2018 година во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром, Т.М.(55) од Скопје пријавила дека на 06.11.2018 година од домот во непознат правец се одалечило 13-годишно девојче на кое пријавителката и е старател.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус