петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Инцидент во затворот Идризово: Затвореник прободен со остар предмет

Инцидент во затворот Идризово: Затвореник прободен со остар предмет

Повреден затвореник бил донесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ информира МВР.

-Вчера во 20:05 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека затвореникот Б.Р.(42) од село Студеничани се здобил со повреда од остар предмет и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Според пријавеното, повредата ја здобил околу 18:30 часот во една од ќелииите, откако претходно имал расправија со затвореникот С.Б.(35) од Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот – соопшти полицијата.

Коронавирус