среда, 21. април 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Инцидент во угостителски објект во Скопје

Инцидент во угостителски објект во Скопје

Скопјанец вчера бил нападнат додека седел во угостителски објект во Визбегово.

Во 20.30 часот синоќа во СВР Скопје, 40-годишниот Ј.Д. од Визбегово, скопско, пријавил дека во 19 часот и 45 минути, во угостителски објект бил физички нападнат од едно лице.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 6 и член 12 од Закoнот за прекршоцитe против јавниот ред и мир.

Коронавирус