понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Инцидент во ресторан на улица „Македонија“, келнер физички нападнал гостин

Инцидент во ресторан на улица „Македонија“, келнер физички нападнал гостин

Во ресторан на улица „Македонија“ вчера попладне дошло до нарушување на јавниот ред и мир.

-Имено, лицето В.С.(49) од Скопје како гостин во ресторан по вербална расправија со келнерот З.С.(35) физички бил нападнат од истиот, како и од три лица надвор од ресторанот, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус