четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 7
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

Инцидент во Поликлиниката во Драчево, скопјанец нападнал мајка и ќерка

Инцидент во Поликлиниката во Драчево, скопјанец нападнал мајка и ќерка

Вчера во 18.00 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека во поликлиниката Драчево, С.В.(26) од с.Морани, скопско, физички ја нападнал Г.С.(34) и нејзината ќерка.

Бил направен записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Парламентарни избори 2020