вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Инцидент во ноќен клуб во Марино: Гостин нападнат од обезбедувањето

Инцидент во ноќен клуб во Марино: Гостин нападнат од обезбедувањето
фото-илустрација

Вчера во 04,15 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Б.П.(29) пријавил дека додека бил како гостин во ноќен клуб во населеното место Марино бил физички нападнат од страна на Д.Н. вработен како обезбедување во локалот, кој го удрил во пределот на главата и лицето нанесувајќи му видливи повреди.

Се работи на целосно расчистување на случајот.