петок, 3. јули 2020. Вести денес: 187
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Инцидент во МНТ, работник падна од висина

Инцидент во МНТ, работник падна од висина

Несреќен случај регистрирала полицијата вчера околу 13:30 часот во Македонскиот народен театар во Скопје

-В.Ч.(35) од Скопје, вработен како светло-техничар, додека изведувал работни задачи, паднал од висина и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза’’, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020