вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 152
home Хроника

Инцидент во Куманово: Му се заканувал, па се обидел да го удри со возило- две лица лишени од слобода

Инцидент во Куманово: Му се заканувал, па се обидел да го удри со возило- две лица лишени од слобода

Вчера во 22:10 часот во СВР Куманово, 17-годишниот Д.П. и 17-годишниот Д.Т., двајцата од Куманово, пријавиле дека физички биле нападнати од М.М. и три други лица.

Како што информира МВР, подоцна, 19-годишниот С.П. од Куманово пријавил дека на ул.„Бранко Богдански Цуцман“, М.М. му се заканувал и се обидел да го удри со возилото.

По преземени мерки, од слобода биле лишени М.М.(24) и М.Б.(20), двајцата од Куманово и по целосно документирање на случаите ќе им биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус