петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 43
home Хроника

Инцидент во Градската болница- Прилеп: Нападнат вработен

Инцидент во Градската болница- Прилеп: Нападнат вработен

Денеска во 09.45 часот, Ј.К. (38) пријавил дека вчера, на 30.10.2019 околу 22.30 часот во Градска болница-Прилеп на ортопедско одделение, каде работи, бил физички нападнат од Т.К. (59) од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус