понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 129
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

Инцидент во Ѓорче Петров: Одбил дека и се легитимира на полицијата и нападнал еден од службениците

Инцидент во Ѓорче Петров: Одбил дека и се легитимира на полицијата и нападнал еден од службениците

Во текот на вчерашниот ден во 22:55 часот на улицата „Новопроектирана“ во населбата Ѓорче Петров, по претходна пријавена поплака против  С.Р.(27) од Скопје, полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров пристапиле кон негово легитимирање.

С.Р. одбил да се легитимира и нападнал еден од полициските службеници. С.Р. е приведен во полициска станица.

Коронавирус