четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Инцидент синоќа во Скопје: 24 годишен маж претепан од две лица откако направил сообраќајка

Инцидент синоќа во Скопје: 24 годишен маж претепан од две лица откако направил сообраќајка

Во текот на вчерашниот ден во 22 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.Т.(24) пријавил дека истиот ден околу 18,30 часот на улицата „Алија Авдовиќ“ од страна на две непознати лица бил физички нападнат со удари од тупаници по главата и телото.

До физичкиот напад дошло, според кажувањето на пријавителот, во моментот додека тој го управувал своето возило, малолетно дете се удрило во десното крило од возилото. По ова тој сопрел, излегол од возилото да му помогне на детето но веднаш бил нападнат од лицата.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус