понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 203
home Хроника

Инцидент пред театар „Комедија“ – нападнато младо момче

Инцидент пред театар „Комедија“ – нападнато младо момче

Синоќа во 03:00 часот по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект пред Театар Комедија, по претходна расправија, едно лице физички го нападнало 24-годишниот С.С. од Скопје.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус