петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 159
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Хроника

Инцидент пред ресторан во Скопје

Инцидент пред ресторан во Скопје

Две момчиња биле нападнати од три лица на нивна возраст во Скопје, информира МВР.

„Вчера во 15:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект во село Батинци двајца 17-годишни и еден 16-годишен малолетник физички биле нападнати од тројца 16-годишни малолетници, сите од село Батинци. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир“, соопштуваат од МВР.

Коронавирус