вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Инцидент по прославата на „Војводи“ во Тетово- нападнат малолетник

Инцидент по прославата на „Војводи“ во Тетово- нападнат малолетник

Малолетник бил нападнат вчера во Тетово по прославата на навивачката група „Војводи“ која одбележа 30 години.

Синоќа во близина на ресторан на улица „Борис Кидрич“ во Тетово, по завршување на прослава на годишнина од постоење на навивачка група, 15-годишник од Тетово, кој бил со неколку другари, физички бил нападнат од непознато лице кое било со група од повеќе други лица.

Малолетникот бил удрен по грбот, по што лицата побегнале.

СВР Тетово презема мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус