четврток, 5. август 2021. Вести денес: 53
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

Инцидент на рампата на скопска Клиника: Нападнат вработен

Инцидент на рампата на скопска Клиника: Нападнат вработен

Во СВР Скопје, вчера во 11.00 часот П.В.(30) од Скопје пријавил дека околу 10.30 часот, додека извршувал работни задачи на наплатна рампа од паркинг при Комплекс клиники „Мајка Тереза“, бил физички нападнат од едно лице кое управувало патничко возило „шевролет каптива“, со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус