четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 89
home Хроника

Инцидент на патарината Тетово- Гостивар, кривична за едно лице

Инцидент на патарината Тетово- Гостивар, кривична за едно лице
Patarina

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.М.(31) од с.Долна Бањица, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 01.11.2020, пријавениот физички нападнал вработен на наплатна рампа на патот Тетово-Гостивар.

Коронавирус