среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 130
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Инцидент на „Дижонска“: Едно лице заврши на Ургентен со тешка повреда откако бил удрен со пиштол

Инцидент на „Дижонска“: Едно лице заврши на Ургентен со тешка повреда откако бил удрен со пиштол

Во текот на вчерашниот ден во 09:00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Ургентниот центар при Комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден В.Ш.(49) од с.Мала Речица, кој на улицата „Дижонска“, од страна на две непознати лица бил удрен со пиштол во пределот на главата.

Од страна на лекар констатирана му била тешка телесна повреда. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.