четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 130
home Хроника

Имала пеколна Нова година – момчето ја претепало на 31 декември, а денес го стигна казната од полицијата ова 21 годишно момче

Имала пеколна Нова година – момчето ја претепало на 31 декември, а денес го стигна казната од полицијата ова 21 годишно момче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против К.Д.(21) с.Грдовци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 31.12.2021 во станот на неговата поранешна девојка, по претходна расправија физички ја нападнал со тврд предмет.

Коронавирус