петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 189
home Хроника

Имал корона и се шетал наоколу – поднесена кривична пријава против 42-годишно лице од тетовско

Имал корона и се шетал наоколу – поднесена кривична пријава против 42-годишно лице од тетовско

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Т.А.(42) од с.Камењане, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“.

И покрај тоа што му било издадено решение од Државен санитарен и здравствен инспекторат за изолација, пријавениот не ги почитувал мерките од решението.

Коронавирус