четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Им се заканувал на новинари од повеќе медиуми, од ЗНМ пријавиле во полиција- еве ги деталите

Им се заканувал на новинари од повеќе медиуми, од ЗНМ пријавиле во полиција- еве ги деталите

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Е.(36) од с.Теарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 22.03.2021, од Здружение на новинари на Македонија пријавено е дека на социјалната мрежа „Фејсбук“ пријавениот објавил текст со закани кон новинари од повеќе медиуми.

Коронавирус