понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 32
home Хроника

Им нема траг 2 месеци: Исчезнати две сестри, таткото дури вчера ги пријавил во полиција во Тетово

Им нема траг 2 месеци: Исчезнати две сестри, таткото дури вчера ги пријавил во полиција во Тетово

Во Полициска станица Тетово, вчера во 14:30 часот Џ.С.(61) од село Селце-Тетово, пријавил дека од пред два месеци од дома се оддалечила неговата ќерка Г.Е. (24) од село Сенокос, која со себе ја понела и нејзината 16-годишна сестра.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Коронавирус