вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 32
home Хроника

И во гостиварско граѓани одат во кафеани за време на полициски час

И во гостиварско граѓани одат во кафеани за време на полициски час

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.И.(50) од с.Балиндол, гостиварско, сопственик на угостителски објект, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“.

На 27.02.2021 околу 21:30 часот полициски службеници извршиле контрола во угостителскиот објект и констатирале дека работел после пропишаното време и во него биле затекнати гости.

Коронавирус