понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 176
home Хроника

И викендов ќе се издаваат готови лични документи

И викендов ќе се издаваат готови лични документи

Одделението за управни работи Скопје ги известува граѓаните дека поради зголемен интерес за издавање на готовите лични документи, објектот во МТВ и пунктовите Беко, Драчево, Бутел и Ѓорче Петров ќе работат и во сабота на 24.07.2021 година, со работно време од 08:00 до 16:00 часот.

Во недела, на 25.07.2021 година готовите лични документи ќе може да се подигнат само во објектот на МТВ и тоа од 08:00 до 16:00 часот.

Коронавирус