петок, 20. мај 2022. Вести денес: 150
home Хроника

И ветил заеднички живот на малолетничка, па извршил обљуба врз неа- потоа и се јавил на нејзиниот татко, а хаосот настанал кога дошла полицијата

И ветил заеднички живот на малолетничка, па извршил обљуба врз неа- потоа и се јавил на нејзиниот татко, а хаосот настанал кога дошла полицијата

На 31.01.2020 во с.Трипатанци, пробиштипско, Т.С.(23) од с.Трипатанци бил лишен од слобода, бидејќи на 30.01.2020 околу 23.00 часот, со изговор за заеднички брачен живот, извршил обљуба врз малолетничка, по што на 31.01.2020 во 12.00 часот пријавениот му се јавил на нејзиниот родител и му соопштил дека малолетничката ја однел во својот дом.

По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесенa кривична пријава по член 188 од КЗ.

Коронавирус