четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 132
home Хроника

И се заканувал на сопругата и трите малолетни деца со остар предмет- полицијата го расчистува случајот

И се заканувал на сопругата и трите малолетни деца со остар предмет- полицијата го расчистува случајот

Вчера во СВР Тетово, А.Ф(37) од село Палатица, тетовско пријавила дека на 13 декември 2019 околу 20:30 часот нејзиниот сопруг З.Ф од село Палатица ја омаловажувал и и се заканувал со остар предмет.

Според пријавеното, заканите кон неа и нивните три деца се повторувале подолг временски период.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус