вторник, 7. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

И` се заканувал и физички ја малтретирал: Скопјанка си го пријавила мажот во полиција

И` се заканувал и физички ја малтретирал: Скопјанка си го пријавила мажот во полиција

Вчера во 14.00 часот, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека на 24.09.2019 и на 02.10.2019 во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг И.С. (45) од Скопје.

Според пријавеното, тој подолг период ѝ се заканувал и физички ја малтретирал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус