понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

И` се заканиле на вработената одзеле пари и побегнале: Ограбена спортска обложувалница во Кавадарци

И` се заканиле на вработената одзеле пари и побегнале: Ограбена спортска обложувалница во Кавадарци

Во Полициската станица Кавадарци вчера во 00:30 часот било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци две лица со закана од вработената одзеле пари и побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус