среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 64
home Хроника

И се јавило непознато лице кое и рекло дека нејзината ќерка згазила мигрант, а за да ја спаси од затвор добил вртоглава сума на пари

И се јавило непознато лице кое и рекло дека нејзината ќерка згазила мигрант, а за да ја спаси од затвор добил вртоглава сума на пари

На 24.08.2020 во 18.05 часот, Р.Д.(78) од Скопје пријавила дека била измамена од едно лице за сума 1.400 евра и 30.000 денари. Според пријавеното, околу 10.00 часот од непознат број и се јавило лицето и и рекло дека нејзината ќерка и нејзиниот партнер предизвикале сообраќајна незгода во која било повредено едно лице-мигрант, а ќерка и била со тешки повреди.

Исто така, според пријавеното, лицето и кажало дека требала да плати 25.000 евра за да ја спаси ќерка и од одговорност.

Според пријавата, потоа тие се сретнале и му ги дала парите. Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус