четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 29
home Хроника

И МВР со детали за физичката пресметка среде улица во Скопје (ВИДЕО)

И МВР со детали за физичката пресметка среде улица во Скопје (ВИДЕО)

На 17.09.2021 околу 12.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(26) и М.Д.(63), двајцата од Скопје.

На лицата им се сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Во врска со случајот бил извршен разговор и со сопатничките во нивните возила, кои се обиделе да ги спречат во пресметката.

Инаку видеото веднаш започна да се шири на социјалните мрежи уште вчера:

Локални избори 2021