сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Хоспитализирани две лица, излетале со БМВ од патот Прилеп-Битола

Хоспитализирани две лица, излетале со БМВ од патот Прилеп-Битола

На регионалниот пат Прилеп – Битола кај с.Ношпал, вчера утрината било пријавено дека В.П.(33) од Битола, управувајќи патничко возило „бмв“, со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.Н.(43) од Битола, а со телесни повреди се здобил возачот, по што биле пренесени во Клиничкиот центар Битола за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус