сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Хроника

Хорор во Велес: 34- годишен маж извршил обљуба над 21-годишна девојка

Хорор во Велес: 34- годишен маж извршил обљуба над 21-годишна девојка

Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес.

Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23:30 часот кај „Спомен Костурницата“.

Триесет и четири годишниот А.Т. со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка, со која претходно се познавале.

Како што информираат од СВР Велес, бил известен јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус