сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Хроника

Хорор во Тетово: Малолетничка психофизички и сексуално малтретирана од таткото

Хорор во Тетово: Малолетничка психофизички и сексуално малтретирана од таткото

Директор на основно училиште во Тетово вчера пријавил дека две ученички во 8-мо одделение му кажале дека нивната 14 годишна другарка била психофизички и сексуално малтретирана од страна на нејзиниот татко.

-Во извршен разговор помеѓу директорот и оштетената истата го потврдила кажаното. Извршен е гинеколошки преглед над оштетената и констатирано е дека нема видливи повреди, по што од оштетената е земен брис за вештачење. Осомничениот е приведен во полициска станица и известен е јавен обвинител, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус